DNB Bank daje pieniądze za zamknięcie konta

Jakimś dziwnym trafem natknąłem się na Ofertę specjalną dla Klientów Indywidualnych w DNB Bank Polska S.A. Trochę mnie zaskoczyła oferta dla klientów indywidualnych, bo wiem, że ten bank skupił się na obsłudze korporacji. Okazuje się, że DNB ma jeszcze jakichś klientów indywidualnych, a oferta specjalna ma ich zachęcić, żeby już przestali być klientami indywidualnymi banku DNB. Zachętą są pieniądze. No bo co innego?

Aktualizacja 30.07.2019: bank zmienił swoją „aktualność” z zimy 2018, przez co link powyżej prowadzi do nowej „ostatecznej” oferty. Nie da się zobaczyć jaka oferta była wcześniej.

W pięknych słowach DNB wprowadza klienta w odpowiedni nastrój

Szanowni Państwo,
zważywszy, że DNB Bank Polska S.A. konsekwentnie wdraża strategię specjalistycznego banku korporacyjnego…

No dobra, czas na konkrety. Jeśli jesteś klientem indywidualnym DNB i masz jeden z tych produktów:

  • Rachunek osobisty w PLN,
  • Rachunek a”vista w dowolnej walucie,
  • Rachunek oszczędnościowy,
  • Karta debetowa,
  • Karta kredytowa,
  • Grupowe ubezpieczenie ŻYCIE / PRACA,
  • Grupowe ubezpieczenie nieruchomości DOM.

to za ich zamknięcie otrzymasz 300 złotych brutto! Warunkiem jest złożenie dyspozycji zamknięcia wszystkich produktów (z powyższej listy), jakie posiadasz i spłata ewentualnego zadłużenia.

Jeśli posiadasz grupowe ubezpieczenie nieruchomości DOM, to otrzymasz dodatkowo 200 zł brutto, tylko musisz dostarczyć do banku nową polisę wraz z podpisaną umową cesji ubezpieczenia na rzecz banku.

Oferta obowiązuje do 30 czerwca 2019 r. ale na stronie jest informacja, że „dla poszczególnych grup Klientów terminy wypełnienia warunków i przesłania dokumentów  do Banku  określone są w  indywidualnych pismach skierowanych do Klientów”. Czyli DNB wysłał pisma do poszczególnych grup klientów – ciekawe czy do wszystkich.

Brutto? Czyli będzie podatek?

Zauważyłeś, że DNB podaje kwoty brutto? Bank Millennium na przykład daje 200zł za otwarcie konta – nie brutto czy netto – po prostu 200!

W regulaminie promocji Millennium napisano, że premia będzie stanowić przychód zwolniony z opodatkowania.

A to napisano w regulaminie oferty DNB:

W razie skorzystania z Oferty specjalnej Bank sporządzi odpowiednią deklarację podatkową wynikającą z przepisów o podatku dochodowym od osób fizycznych i prześle ją do właściwego urzędu skarbowego.

Jeśli skorzystasz z oferty banku DNB i dostaniesz bonus, to musisz o tym pamiętać podczas wypełniania deklaracji podatkowej.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x