Program Codziennie Zyskuję się kończy, a ja przechodzę na goodie

Pisałem kiedyś o zwrocie 5% za płatności kartą w eurobanku. Teraz eurobanku już nie ma, ja zostałem przeniesiony do Banku Millennium, a on zamyka program Codziennie Zyskuję.

Gdy napisali o końcu programu Codziennie Zyskuje,
to pomyślałem sobie: co za… ludzie 🙂

Ale ludzie z Banku Millennium wysłali też „indywidualny kod” do skorzystania z „nowej propozycji”. Na początku myślałem, że to będzie jakaś badziewna zniżka, z której i tak nie skorzystam. Jednak trochę się pomyliłem. Znowu.

Bank Millennium zaprosił mnie do skorzystania z aplikacji goodie, w której też mogę dostać zwrot za zakupy. Z zaproszenia skorzystałem, bo uważam, że goodie to jednak fajna sprawa.

Czym był program Codziennie Zyskuję?

Amerykanie mówią na takie coś moneyback albo cashback.

W programie Codziennie Zyskuję bank oddawał 5% kwoty wydanej kartą na: sport, podróże, urodę, jedzenie i rozrywkę. Niestety ten program kończy właśnie swój żywot – w listopadzie zostaną wypłacone ostatnie zwroty.

Ale nie ma się co martwić – są też inne sposoby na częściowy zwrot wydatków. Na przykład goodie, do którego namawia mnie Bank Millennium.

Co to jest goodie?

goodie to nowoczesna, wygodna i bezpłatna aplikacja mobilna oraz platforma internetowa, w której znajdziesz kupony, zniżki, promocje, wyprzedaże, gazetki promocyjne, cashback oraz kody rabatowe do sklepów i punktów usługowych w całej Polsce.

https://www.bankmillennium.pl/goodie-start

Tak to opisuje Bank Millennium, który jest właścicielem platformy goodie. W tym wpisie skupię się tylko na zwrocie części wydatków, bo o to chodziło w zamykanym właśnie programie Codziennie Zyskuję.

A żeby w ogóle myśleć o zwrocie za zakupy, to do sklepu trzeba wejść przez goodie.

Zwrot części wydatków na zakupy

W Codziennie Zyskuję można było dostać 5% zwrotu za zakupy w wybranych kategoriach – bez względu na markę.

W goodie mamy zwrot za zakupy u wybranych sprzedawców, a wysokość zwrotu zależy właśnie od sprzedawcy (w goodie sprzedawcy są nazywani „markami”). Ilość sprzedawców oferujących częściowy zwrot wydatków jest całkiem spora.

Popularne marki w goodie: allegro, aliexpress, zalando, Auchan direct, pyszne.pl, groupon, frisco.pl, RTV EURO AGD, eobuwie.pl, home&you, Media Markt
To tylko kilka miejsc, w których możemy liczyć na zwrot

Ile można dostać zwrotu?

Niektórzy sprzedawcy dają 2%, inni 15% – trzeba przejrzeć całą listę i sprawdzić. Trzeba też sprawdzić szczegóły, bo każdy sprzedawca może mieć inne zasady. Na przykład w RTV EURO AGD przysługuje zwrot 2,5%, ale od kwoty netto. A w eobuwie.pl dostaniemy 8% od kwoty brutto.

Z kolei na allegro wysokość zwrotu zależy od kategorii, w której będziemy robić zakupy.

Dlatego najlepiej sprawdzić szczegóły przed zakupem. Albo przed reklamacją (lub aferą na fejsie).

Jak wypłacić pieniądze?

Po uzbieraniu 21 zł można zawnioskować o wypłatę. Pieniądze zostaną przelane na konto bankowe.

Myślałem, że będzie to jakiś skomplikowany proces i trzeba go będzie długo opisywać, a tu takie zaskoczenie. Wnioskujesz i przelewają normalne pieniądze.

Jakie są limity?

Jednorazowo można wypłacić 2 000 zł. Dwa tysiące. I podobno nie jest to opodatkowane (tak piszą na stronie goodie.pl).

Maksymalnie 2 000 zł można też dostać za jedną transakcję. Jeśli uda Ci się dokonać takiego zakupu, że kwota zwrotu będzie większa niż 2 000 zł, to i tak nie dostaniesz więcej niż 2 tysiące. Więc chyba nie ma sensu próbować.

Czas na wypłatę

Nie znalazłem informacji o ważności zebranych punktów (które są wymieniane na PLN), ale jeśli będziesz mieć jakieś punkty na koncie i przez 12 miesięcy nie zbierzesz żadnego zwrotu, to wszystkie zebrane punkty przepadają.

Bonus za zamknięcie programu Codziennie Zyskuję

Jeśli korzystałeś z programu Codziennie Zyskuję, to też dostałeś indywidualny kod, do wykorzystania w goodie.

Za samo wpisanie kodu dostałem 20 zł.

Kolejne 20 zł mam dostać za trzy zakupy w dowolnym sklepie oferującym zwrot – ale do sklepu muszę wejść przez goodie, a zapłacić muszę kartą Banku Millennium (lub Blikiem, z którego akurat nie korzystam). I muszę to zrobić do końca tego roku.

Uwaga. Wymóg płatności „kartą lub inną metodą płatności Banku Millennium, np. BLIK” dotyczy tylko tej sytuacji. Normalnie możesz płacić jak chcesz – nawet gotówką przy odbiorze – to nie wpływa w żaden sposób na naliczanie zwrotów.

Bez aplikacji, bez smartfona

I teraz coś, co mnie trochę zaskoczyło.

O goodie słyszałem już dawno. Ale słyszałem, że jest to aplikacja goodie. Zawsze była mowa o aplikacji.

Jednak dopiero teraz zacząłem się bardziej interesować i okazuje się, że goodie to po prostu strona internetowa i aplikacja na smartfony. Można z tego korzystać jak się chce. Dla większości aplikacja jest naturalnym wyborem, ale ja akurat nie mam smartfona więc z aplikacji nie mogę skorzystać.

Na szczęście można po prosu wejść na stronę goodie.pl, zalogować się i przejść do sklepu, który oferuje zwrot.

Kod można wpisać tylko na małym ekranie

To też mnie zaskoczyło. Jestem tym nawet lekko zniesmaczony.

Żeby wpisać kod, trzeba uruchomić stronę na tablecie?

E, tam…

Nie rozumiem tego. Na szczęście wystarczy zmniejszyć rozmiar okna i można wpisać kod na komputerze. Ta sama strona. Bez odświeżania – tylko zmniejszone okienko. Dlaczego oni to tak zrobili?

Udało się na komputerze

Można z aplikacją goodie, ale bez aplikacji sklepu

No właśnie. Do sklepu trzeba przejść przez link w goodie. Nie da się zrobić zakupu przez aplikację sklepu.

W czasie zakupów nie korzystaj z aplikacji sklepów, nie otwieraj innych stron internetowych ani nie klikaj w reklamy, ponieważ może to spowodować przerwanie ścieżki zakupowej.

https://goodie.pl/cashback

Od teraz zakupy będę zaczynał w goodie.pl

Brzmi jak hasło reklamowe – trudno.

Zobaczymy jak na tym wyjdę. To znaczy – zobaczymy ile na tym zarobię, bo stracić raczej nie mogę.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x