Transakcje bezgotówkowe w promocji BNP Paribas

No nie jest łatwo z tymi promocjami.

W kwietniu zarejestrowałem się w promocji Zakupy na majówkę w banku BNP Paribas – liczę na 350 zł do Biedronki, ale muszę spełnić kilka prostych warunków. Jednym z nich jest wykonanie Transakcji bezgotówkowych na łączną kwotę min. 200 zł w miesiącu (i tak przez trzy kolejne miesiące).

Jeśli też bierzesz udział w tej promocji, to uważaj na ten warunek!

W regulaminie promocji jest napisane, że transakcje bezgotówkowe, to:

operacje bezgotówkowe wykonane przez Uczestnika za pomocą Karty, polegające na dokonaniu płatności za towary lub usługi w punktach handlowo –usługowych, w którym akceptowana jest płatność Kartą, w tym także transakcje dokonywane bez fizycznego przedstawienia Karty, w szczególności transakcje internetowe, zamówienia telefoniczne lub pocztowe, z wyłączeniem operacji dokonanych za pośrednictwem lub przy zastosowaniu systemu płatności internetowej podmiotu trzeciego takich jak np.: BLIK, PayU, Przelewy 24, Dotpay, BlueMedia (wyłączenie to nie obejmuje operacji dokonanych przy wykorzystaniu Aplikacji Google Pay i Aplikacji Apple Pay) oraz transakcji o Kodach MCC wymienionych w załączniku nr 2 do Regulaminu

Trochę mi to nie pasowało – liczą się płatności internetowe, ale nie liczą się płatności za pomocą Blika, PayU, Dotpay, Przelewy 24 i innych pośredników. No, chyba że ktoś korzysta z Google Pay lub Apple Pay – to wtedy płatności spełniają wymagania promocji.

Poszperałem w pamięci i nie przypomniałem sobie żadnego sklepu internetowego, który jednocześnie przyjmuje płatności kartą i nie korzysta z jakiegoś pośrednika płatności. Nawet nie wiem jak odróżnić „własny system płatności” od pośrednika.

A skoro sam nie mogę znaleźć odpowiedzi, to zapytałem organizatora promocji. Poniżej fragment mojego emaila:

w większości sklepów internetowych płaci się przez jakiś system płatności podmiotu trzeciego. Zazwyczaj są to systemy wymienione w regulaminie.

Skąd mam wiedzieć, że moja transakcja została zaliczona i dostanę nagrodę?

Czy płatność kartą na Allegro.pl jest liczona jako Transakcja bezgotówkowa?

Rozumiem, że nie muszą Państwo wiedzieć, który sklep korzysta z systemu płatności internetowej podmiotu trzeciego, ale jeśli mam skorzystać z promocji, to chciałbym wiedzieć, które zakupy spełniają warunki tej promocji.

Po dwóch dniach dostałem taką odpowiedź:

Transakcje bezgotówkowe muszą być wykonywane bezpośrednio, bez pośredników – wyjątkiem jest sytuacja, w której Uczestnik korzysta z Google Pay lub Apple Pay, w taką transakcję nie może być jednak zaangażowany żaden inny pośrednik, np. PayU.

Podczas zakupu proszę sprawdzić, czy pojawia się podmiot pośredniczący w transakcji – na Allegro najczęściej zaangażowane są PayU lub Przelewy24.

Wniosek – do promocji lepiej nie liczyć płatności internetowych

Okazuje się, że moje płatności na Allegro nie spełniają warunków promocji. A ja już sobie odhaczyłem to na mojej liście.

W przypadku Allegro przynajmniej widać, że przy płatności pojawia się pośrednik
W bankowości internetowej BNP też widać, że płatność poszła przez pośrednika

Co teraz?

Trzeba się przestawić i nie traktować transakcji internetowych jako transakcje bezgotówkowe, które będą spełniały warunki promocji. Najlepiej zapłacić kartą BNP na stacji benzynowej i mieć spokój.

Dobrze, że mam jeszcze czas i mogę w maju dalej walczyć o nagrodę.

A tak z ciekawości zapytam: wiesz gdzie w internecie można zapłacić kartą (podając numer karty) i jednocześnie nie skorzystać z systemu płatności internetowej podmiotu trzeciego?

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x